Перейти до вмісту

Безсоння та її лікування

Проблеми зі сном – причини безсонниці і як її лікувати

Все більше людей борються з порушеннями сну.

Це означає, що безсоння ще одна хвороба цивілізації. Безсоння, воно характеризується порушеннями ритму сну. Вона може мати різні причини, і їх спільним знаменником є ​​проблеми із засипанням та повторним пробудженням уночі. У цій статті ми обговоримо причини безсоння, його симптоми та можливі наслідки. Ми також порадимо вам, як покращити якість вашого нічного відпочинку та яке лікування ви можете використовувати, коли домашні засоби від проблем зі сном не допомагають.

Безсоння – причини та симптоми

Як і багато психологічних розладів, проблеми із засипанням також можуть мати різні причини. Дуже часто на якість нашого сну негативно впливають, здавалося б, тривіальні речі – наприклад, пізній прийом їжі, відсутність щоденного графіка чи циркадний ритм, що визначає послідовність окремих видів діяльності (включаючи сон). За оцінками, в Україні до 50% дорослих можуть мати проблеми зі сном.

Найбільш поширеними симптомами безсоння є:

  • утруднене засинання,
  • повторне пробудження вночі,
  • головні болі та запаморочення,
  • кошмари,
  • переважання хвилинного сну або навіть його повна відсутність.
Однак причини безсоння можуть бути набагато серйознішими. Регулярне пробудження вночі або проблеми із засипанням можуть бути результатом психічних розладів, таких як депресія чи занепокоєння. Вони також можуть бути наслідком зловживання психоактивними речовинами, такими як алкоголь чи наркотики чи стимулятори: кава чи сигарети. Як неважко здогадатися, такі порушення вже вимагатимуть професійного лікування під наглядом фахівця.

Фізичні навантаження та інші захворювання, проблеми зі сном

Причини безсоння також часто трактуються як хронічні серцеві або неврологічні захворювання:

  • хвороби серця,
  • інсульти, інфаркти,
  • гіпертиреоз,
  • захворювання, що спричиняють хронічні болі.

Інтенсивні фізичні навантаження безпосередньо перед сном також можуть негативно позначитися на якості нашого сну. Слід пам’ятати, що під час занять спортом та відразу після тренувань організм виробляє підвищену кількість адреналіну. Прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску також не допомагають заснути після сильних силових тренувань, бігу чи плавання. Однак варто займатися спортом протягом дня – регулярні фізичні навантаження значно покращують якість нашого сну, протидіючи його порушенням.

Як подбати про правильний сон?

Він складається з кількох елементів, таких як:

  • догляд за оптимальною температурою в приміщенні,
  • достатня кількість годин сну на добу,
  • провітрювання кімнати перед сном,
  • уникати прийому їжі не менше ніж за 2 години до сну;
  • використання ліжка лише для відпочинку, а не, наприклад, для роботи;
  • не використовувати смартфон перед сном,
  • не приймати стимуляторів, що викликають безсоння;
  • уникаючи додаткового денного сну та спроб заснути «заздалегідь».

Ці прості дії, які кожен з нас може ввести у своє повсякденне життя відразу, можуть вирішити проблеми із засинанням, склавши ефективний режим.

Науково доведений шкідливий вплив синього світла на якість нашого сну можна звести до мінімуму, заздалегідь відклавши смартфон, планшет чи ноутбук та вимкнувши телевізор. По можливості краще взагалі не брати до спальні електронне обладнання, а тим більше інструменти, які використовуються для роботи. Все це для того, щоб ми асоціювали цю кімнату лише з відпочинком. Хорошим рішенням з точки зору правильної гігієни сну також є вироблення правильної звички засинати, лягаючи спати і вставаючи одночасно.

Лікування безсоння

Однак, якщо домашні засоби не працюють, а проблеми зі сном тривають більше 3 тижнів, безсоння має бути класифіковано як хронічне захворювання та відповідне лікування має бути проведене якнайшвидше. Фахівець неодмінно шукатиме джерело проблеми, тому під час бесіди не варто ігнорувати такі фактори, як стрес, нездорове харчування, використання електроніки перед сном чи соматичні розлади.

Для лікування безсоння фахівець може призначити препарати зі снодійними, антидепресантами чи седативними засобами. При необхідності людина, яка страждає на проблеми із засипанням, може бути спрямована на додаткову терапію до психологічної клініки для усунення причини захворювання.

Ускладнення та наслідки проблем із засипанням

Проблеми зі сном, звичайно, не слід ігнорувати, особливо враховуючи наслідки безлікового безсоння. Відсутність поліпшення сну або спеціалізованої терапії може призвести, наприклад, до підвищення артеріального тиску, ослаблення імунної системи, проблем з концентрацією уваги, а також підвищеного ризику нещасних випадків, що призводять до переломів кісток, розтягування суглобів.

Клініка психологічної реабілітації залежних Рена – Центр у Дніпрі.

Ми прагнемо забезпечити найкраще лікування алкогольної та наркотичної залежності, проводимо повну діагностику для визначення типу та тяжкості залежності. Надаємо транспортування клієнта/пацієнта до клініки.

uarenamed@gmail. com – для клієнтів

+380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Зв’яжіться з нами

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

2015-2022 ©. Реабілітаційний наркологічний центр у Дніпрі - "Рена-Центр"