Перейти до вмісту
Причини викидня - психологічна допомога

Причини викидня – психологічна допомога

Викидень – як пережити втрату майбутньої дитини?

З-за викидня жінка відчуває почуття провини, гнів щодо оточуючих, жаль, велике розчарування, смуток і навіть ревнощі до сімей, які мають дитину, а також страх перед майбутнім. У голові кружляють думки та запитання: «чому я?». Чому це сталося зі мною? Жінка хоче дізнатися причину викидня і знайти відповіді на свої запитання.

Що таке викидень?

Викидень – це переривання вагітності до 22-го тижня. Втрата вагітності найчастіше відбувається у першому триместрі. Клінічні симптоми викидня включають кровотечу та біль. Кровотеча або кров’яні виділення є ранньою ознакою викидня. Біль зазвичай має нападоподібний характер різної інтенсивності і зачіпає нижні відділи живота або попереково – крижову область. Крім психологічних реакцій, таких як переживання сильних, хворобливих відчуттів, у жінки часто виникають соматичні порушення, такі як почуття сором’язливості у горлі, поверхневе дихання, занепад сил, тремор.

Найчастіші причини викидня

Найбільш поширеною причиною втрати вагітності (60% випадків) є хромосомний дефект, що виникає при утворенні гамет, тобто яйцеклітин і сперматозоїдів. Воно не є результатом дефекту батьків, воно не залежить від них. Багато жінок звинувачують себе у смерті своєї дитини, шукаючи причини у таких заняттях, як стрес на роботі, надмірне фізичне навантаження, підняття тяжкості або народження другої дитини. Варто пам’ятати, що перераховані вище заходи не викликають викиднів. Питання в тому, в чому причина перерваних вагітностей, що залишилися? До них відносяться гормональні порушення, інфекції організму, невиліковані захворювання щитовидної залози та шкідливі впливи, що впливають на вагітність. До них належать: куріння сигарет, прийом психоактивних речовин та вживання алкоголю.

Втрата вагітності та її вплив на сімейне життя

Втрата вагітності – це дуже болісне та тяжке переживання як для матері, так і для сім’ї. На жаль, пари часто не можуть і не хочуть говорити про втрату майбутньої дитини, що може призвести до конфліктів та взаємних звинувачень. Більшість пар розлучаються за кілька років. Втрата майбутньої дитини є джерелом страху, пов’язаного з відсутністю близькості, розуміння, підтримки та відповіді на запити іншої людини. Викидень стає фактором для роздумів про смерть, втрату та розставання.

Втрата вагітності дуже впливає на сім’ю, яка стикається з відсутністю сенсу і мети в житті. У жінки, яка втратила дитину, знижується почуття жіночності та привабливості, що може призвести до припинення статевого акту, небажання вступати в статевий акт, відчуття дискомфорту чи відсутність задоволення. Проте жінки, які вже мають дітей, часто задаються питанням, чи варто розповідати дитині про викидень? Якщо про вагітність знали, то неодмінно пояснимо, чому мати опинилася в лікарні, можна сказати «дитина померла в животі, на жаль, вона не зможе народитися, конкретної причини немає». Варто поговорити з дитиною про те, чому ми сумуємо та плачемо, дітям не потрібний стовідсотковий захист від подій, що викликають сильні емоції.

Скорбота про втрату ненародженої дитини

Втрата ненародженої дитини викликає зниження самооцінки, некомпетентність жінки, почуття порожнечі, відсутність безпеки та контролю і навіть підрив віри в сенс життя. Чоловік теж відчуває біль, він став батьком, коли почав планувати життя з новим членом сім’ї, коли глянув на партнерку як на матір своєї дитини. Варто пам’ятати, що батько, хоч і пригнічує найчастіше свої емоції та почуття, також має право оплакувати втрату дитини. Уникнення, раціоналізація емоцій, що переживаються, і неопрацювання важкої ситуації підвищують ймовірність виникнення екстремальних емоційних станів, які можуть тривати місяцями. Щоб змиритися зі втратою майбутньої дитини, важливо пройти всі стадії жалоби:

  • шок – перша стадія, де домінують такі почуття, як безпорадність, внутрішній хаос, дистанціювання.
  • усвідомлення втрати дитини – виникає відчуття провини, гніву, тривоги, стресу.
  • самозахист, замкнутість – на цьому етапі жінка відчуває розпач, втому і одночасно працює над смутком.
  • одужання – жінка прощається, починає шукати сенс, відновлює контроль та свободу дій.
  • оновлення – останній етап передбачає прийняття відповідальності, прийняття нових ролей, розвиток нової самосвідомості, відновлення контактів із навколишнім середовищем.

Терапія після смерті майбутньої дитини

Як може допомогти психолог після втрати дитини? Фахівець допоможе вам пережити емоції, що виникають, і придбати навички поведінки в складних ситуаціях і пов’язаних з ними емоціях. У жінок часто немає умов поділитися своїми почуттями, вони не хочуть чути виправдання від оточуючих; «Добре, що це сталося на ранньому терміні вагітності», «Ти молода, ще народиш». Жінки очікують дозволу та супроводу у переживанні втрати так, як їм це потрібно. Психолог допоможе вам пройти всі стадії жалоби, стежачи за тим, щоб почуття та емоції, які відчуває жінка, не тривали дуже довго і посилювалися в різних ситуаціях, наприклад, побачивши сім’ю з дитиною. Мета фахівця – підтримка жінки після втрати дитини, моделювання поведінки та емоцій під час наступної вагітності. Після втрати дитини також виникає страх повторної вагітності та потенційний ризик нової втрати.

Як допомогти жінці після втрати дитини? На жаль, викидень – табуйована тема, близькі люди не можуть підтримати жінку після викидня. Допомагати скорботним людям складно, особливо жінці, яка пережила втрату майбутньої дитини. Реакція найближчих людей різна, на жаль, багато хто зменшує втрату дитини і втішає їх розмовами про ще один «шанс» для дитини. Варто запитати жінку, що їй потрібно, якої допомоги вона хоче бути поруч з нею і дозволити їй пережити ті емоції, які вона відчуває.

Час не лікує рани. Час може стати союзником у боротьбі з емоціями та складною ситуацією, в якій опинилася жінка після втрати дитини.

Клініка психологічної реабілітації залежних Рена – Центр у Дніпрі.

Ми прагнемо забезпечити найкраще лікування алкогольної та наркотичної залежності, проводимо повну діагностику для визначення типу та тяжкості залежності. Надаємо транспортування клієнта/пацієнта до клініки.

uarenamed@gmail. com – для клієнтів

+380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Зв’яжіться з нами

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

2015-2022 ©. Реабілітаційний наркологічний центр у Дніпрі - "Рена-Центр"