Перейти до вмісту
Ціль детоксикації в лікуванні алкоголізму?

Ціль детоксикації в лікуванні алкоголізму?

Алкогольна залежність – що це таке і як її позбутися?

Алкогольна залежність – поняття добре знайоме як залежним людям, і їх близьким. Однак із цим часто стикаються люди, які не визнаються в наявності проблем зі зловживанням алкоголем. Це правильно? У якій фазі розвитку алкоголізму виникають алкогольні залежності? Як довго вони можуть тривати і який їхній механізм? Як безпечно кинути вживати алкоголь та куди звернутися за допомогою?

На ці та інші питання, пов’язані з алкогольною залежністю, ми відповіли у статті нижче – прочитайте її.

Що таке алкогольна залежність і як довго вона може тривати?

На думку лікарів, алкогольна залежність – це стан сп’яніння, яке триває довше одного дня. Однак деякі визначення включають як мінімум 48 годин інтоксикації.

Тривалість алкогольної залежності залежить від стилю вживання алкоголю залежною людиною та тяжкості захворювання на алкоголізм. Алкогольна залежність може тривати кілька тижнів (і навіть місяців). Залежний тоді завжди перебуває у стані сп’яніння і втрачає контакти з реальністю. На жаль, рекордсмени можуть провести так кілька років свого життя.

На якій стадії залежності з’являється алкогольна залежність?

Алкогольна залежність є наслідком швидко прогресуючої залежності. Як ми знаємо, алкогольну залежність можна поділити на чотири фази. Це:

Соціальне вживання алкоголю

Це період, коли вживання алкоголю має насамперед соціальний характер і пов’язане із задоволенням та позитивними переживаннями під час сп’яніння. В результаті з’являється все більше «можливостей» випити і підвищується толерантність – для досягнення того ж ефекту, що й раніше, потрібно все більше алкоголю. Люди, які перебувають наприкінці фази соціального вживання алкоголю, часто вихваляються так званим сильна голова.

Попереджувальна фаза

Велика увага приділяється алкоголю та активному пошуку можливостей випити. Також часто можна спостерігати виникнення черг на вечірках і велике полегшення після вживання алкоголю. Він починає діяти як засіб для зняття стресу та напруги. Люди на етапі попередження починають шукати виправдання своєму пияцтву, дедалі частіше втрачають пам’ять. Вони починають пити на самоті і лікують похмілля новими дозами алкоголю.

Критична фаза

Критична фаза розвитку залежності характеризується, серед іншого: виникнення «морального похмілля», «заклинювання» та посилення механізму ілюзій та заперечення своєї проблеми. У цей період виникають проблеми у відносинах, в університеті та на роботі. Залежна людина харчується нерегулярно і нехтує своїм зовнішнім виглядом. Можуть порушувати закон і поводитися агресивно.

Також починає виявлятися потяг до алкоголю. Залежна людина спочатку намагається кинути пити і дотримується тимчасової помірності, щоб продемонструвати контроль над кількістю споживаного алкоголю. Однак через деякий час у нього повертаються періоди інтоксикації, які тривають кілька днів або навіть тижнів.

Хронічна фаза

Хронічна фаза характеризується втратою контролю за своїм життям. Залежна людина більше не має контролю не лише за кількістю випитого алкоголю, а й з усіх інших аспектів свого життя. Він починає сильно пити, перш за все з ранку і на самоті. Алкогольна залежність може тривати напрочуд довго і завдавати організму неймовірної шкоди.

У хронічній фазі у залежної людини часто спостерігається зниження толерантності до алкоголю. Навіть невелика кількість алкоголю приводить у повне сп’яніння. Можуть виникнути: алкогольна епілепсія, алкогольний психоз, алкогольний цироз печінки або «вторинна неграмотність», тобто недоумство, спричинене тривалим вживанням алкоголю.

Як вже згадувалося, алкогольна залежність виникає на двох останніх фазах розвитку залежності – критичній фазі та хронічній фазі. Тому вони є незаперечним свідченням розвитку алкоголізму.

Як виробляють алкоголь?

Чому залежна людина просто не кине пити і не стане тверезим? Здається, що всупереч логіці та здоровому глузду вона стає все більш залежною та шкодить як собі, так і своїй родині. Однак варто замислитися над тим, як створюється алкогольна залежність і які механізми ускладнюють її подолання.

Механізм алкогольної залежності, як і сама залежність, надзвичайно підступний. Залежна людина впадає у стан сп’яніння і втрачає контроль над своїм життям та кількістю споживаного алкоголю. Щоб рівень алкоголю у крові не знизився, він приймає ще одну (і ще, і ще…) дозу. Чому він не хоче тверезіти і звідки взялося це порочне коло пияцтва?

Нагадаємо, що тверезість означає для залежної людини зіткнення з наслідками і наслідками вживання алкоголю – найчастіше це розлучення, втрата роботи, бездомність або серйозні проблеми зі здоров’ям, що «висить у повітрі».

Більше того, позбавлення залежного організму отрути – настільки неприємне та болісне заняття для хворого, що він зробить усе, щоб запобігти такій ситуації. В іншому симптоми абстинентного синдрому трапляються дуже часто. Саме цей механізм змушує залежну людину залишатися залежною від алкоголю протягом тривалого часу.

Як виглядають симптоми синдрому відміни?

Синдром скасування виникає, коли наркоман раптово припиняє вживання алкоголю. Це реакція організму позбавлення отрути, з яким воно звикло функціонувати. Залежна людина відчуває низку неприємних симптомів, які часто спонукають її знову вживати алкоголь. До симптомів синдрому відміни відносяться:

  • судоми,
  • бред,
  • все тіло тремтить,
  • занепокоєння,
  • депресивні стани,
  • безсоння,
  • тривога та загальний занепад сил,
  • психомоторне збудження,
  • галюцинації та галюцинації,
  • серцева аритмія,
  • електролітні порушення,
  • головний біль та нудота.

Варто відзначити, що як перебіг, так і тривалість абстинентного синдрому залежать від багатьох факторів і можуть незначно відрізнятись у кожного наркомана. Іноді пацієнт може впоратися із цим самостійно, не виходячи з дому. Однак у багатьох випадках необхідна медична допомога та професійна детоксикація – наша клініка «Рена – Центр» пропонує як професійну детоксикацію, так і стаціонарне лікування алкогольної залежності.

Чому вживання алкоголю таке небезпечне?

Як ми вже знаємо, алкогольна залежність, тобто порочне коло пияцтва, обумовлена, серед іншого: страх абстинентного синдрому та необхідність зіткнутися з наслідками залежності. З іншого боку, алкогольна залежність становить реальну загрозу здоров’ю та життю залежної людини.

Алкогольна залежність поступово руйнує організм хворого і призводить до багатьох фізичних недуг. До них належать:

  • гіпертонія,
  • алкогольний цироз печінки,
  • ураження підшлункової залози та нирок,
  • алкогольна кардіоміопатія,
  • гастроезофагеальний рефлюкс.

Систематичне вживання алкоголю також може призвести до втрати пам’яті, імпотенції, синдрому Отелло або важкої депресії.

Як зупинити пристрасть до алкоголю у залежної людини?

Спосіб зупинити залежність від алкоголю – це детоксикація. Саме процес детоксикації організму від алкоголю у безпечних для пацієнта умовах – це також перший крок на шляху боротьби з алкогольною залежністю.

Мета детоксикації – вивести з організму наркозалежного всі токсичні сполуки, що утворюються внаслідок тривалого зловживання алкоголем. Під час детоксикації також дуже важливо заповнювати рівень електролітів – при вживанні алкоголю дуже легко зневоднювати організм.

Під час професійно проведеної детоксикації пацієнту внутрішньовенно вводять рідини для гідратації організму, глюкозу та вітамін B6. Лікування також включає протиблювотні та седативні засоби, а також препарати, що знижують м’язову напругу та запобігають епілепсію.

Варто пам’ятати, що правильно проведена детоксикація – запорука ефективного припинення алкогольної залежності та початку лікування залежності. Рекомендується проводити детоксикацію у стаціонарах та наркологічних центрах. Завдяки тому, що лікарі стежать за станом хворого, детоксикація проходить безпечно та йде за планом.

Де пройти детоксикацію від алкоголю?

Ви можете відвідати нашу клініку Рена – Центр у Дніпрі, для професійної детоксикації від алкоголю. Ми забезпечимо вам цілодобовий догляд, необхідні ліки та підтримку з боку персоналу, який має багаторічний досвід допомоги залежним.

З нами ви зможете ефективно позбутися алкогольної залежності та розпочати процес лікування від алкогольної залежності. Не відкладайте, адже професійна допомога буквально у вас під рукою – дізнайтесь подробиці нашої пропозиції та зверніться до клініки лікування залежностей вже сьогодні.

Клініка психологічної реабілітації залежних Рена – Центр у Дніпрі.

Ми прагнемо забезпечити найкраще лікування алкогольної та наркотичної залежності, проводимо повну діагностику для визначення типу та тяжкості залежності. Надаємо транспортування клієнта/пацієнта до клініки.

uarenamed@gmail. com – для клієнтів

+380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Зв’яжіться з нами

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

2015-2022 ©. Реабілітаційний наркологічний центр у Дніпрі - "Рена-Центр"